żarówki LED, świetlówki LED, żarówki diodowe, świetlówki diodowe, lampy uliczne LED, spoty LED, świetlówka diodowa, świetlówka LED, żarówka diodowa, żarówka LED, LED GU10
LED MR16, żarówka LED E27, żarówka LED E14, kocie oczka LED, oświetlacze zewnętrzne i wewnętrzne LED, LED High Bay, LED Floodlight, bateria słoneczna, paski led


Lampy przemysłowe led znajdują szerokie zastosowanie do oświetlania takich obiektów jak hale przemysłowe, linie produkcyjne, warsztaty, magazyny i galerie. Lampa przemysłowa led doskonale nadaje się również do oświetlania supermarketów, sklepów, domów towarowych i hal treningowych.
 Lampy przemysłowe led są doskonałym zamiennikiem dla tradycyjnych energochłonnych lamp przemysłowych, wykorzystujących nisko i wysokoprężne żarówki sodowe, rtęciowe, metalo-halogenowe itd. Zastosowanie nowoczesnych, wysokoefektywnych diod led mocy powoduje że lampy przemysłowe led są bardzo oszczędnymi źródłami światła pozwalającymi na uzyskanie znacznych oszczędności energii elektrycznej sięgające nawet do 70%, ponieważ elementem świecącym jest wysoko-efektywna dioda o dużej mocy, lampa przemysłowa led cechuje się bardzo długim czasem pracy sięgającym ok. 50 000 godzin. Sam element świecący którym jest dioda mocy może pracować średnio ok 100 000 godzin, natomiast ze względu na zastosowanie elektronicznych zasilaczy średni czas pracy całej lampy przemysłowej jest krótszy. W przypadku uszkodzenia zasilacza jego wymiana jest bardzo szybka i łatwa, pozwalając na kolejne lata użytkowania. Lampy przemysłowe led nie wymagają wymiany żarówek przez okres użytkowania, co pozwala również na znaczne dodatkowe oszczędności. Bardzo często lampy przemysłowe led high bay są instalowane na znacznych wysokościach co utrudnia serwisowanie tych lamp. Zastosowanie lamp przemysłowych led high bay maksymalnie wydłuża czas pracy pomiędzy wymianami, naprawami przez co generowane są kolejne znaczne oszczędności na serwisowanie takiego oświetlenia.

Ze względu na wszystkie wyżej wymienione zalety, lampa przemysłowa led high bay jest doskonałym zamiennikiem dla tradycyjnych lamp. Wszystkie rodzaje i modele lamp przemysłowych led high bay Tecoled mogą być instalowane bezpośrednio na miejscu istniejących lamp pozwalając na natychmiastową oszczędność energii. Lampy są gotowe do instalacji, wymagają jedynie zamocowania na haku oraz podłączenia przewodu zasilającego. Bardzo długi okres pracy jaki cechuje lampy przemysłowe led ma ogromne znaczenie w miejscach trudno dostępnych jak np. hale magazynowe czy produkcyjne ze względu na brak konieczności częstych wymian żarówek.  Redukuje to w  dużym stopniu również koszty wymiany  żarówek, które przekraczają kilkakrotnie  ich wartość ze względu na konieczność użycia podnośników, ograniczonego dostępu oraz innych utrudnień. Lampy przemysłowe led high bay cechuje znacznie mniejszy spadek strumienia świetlnego w przeciwieństwie do standardowych żarówek sodowych czy rtęciowych, których strumień świetlny może spadać nawet do 70% po okresie pracy jednego roku. Wahania czy spadki napięcia w sieci elektrycznej nie mają bezpośredniego wpływu na pracę lampy jako że zakres napięcia wejściowego jest bardzo szeroki np. 85-265 Volt. Powoduje to brak migania, które może być niebezpieczne w pewnych sytuacjach. Światło generowane przez lampy przemysłowe led jest ciągłe co powoduje brak efektu stroboskopowego, który może być bardzo niebezpieczny zwłaszcza w miejscach gdzie są maszyny wirujące.
Lampa przemysłowa led high bay posiada element świecący pracujący na niskie napięcie ok. 30-35 Volt, który dodatkowo osłonięty jest osłoną wykonaną z Akrylu. Dodatkowo brak szkła oraz substancji jak rtęć powoduje że lampa przemysłowa led hig bay jest znacznie bezpieczniejszym i energooszczędnym źródłem światła. Brak zawartości szkodliwych substancji takich jak rtęć czy ołów powoduje że lampy przemysłowe led są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia gdzie w środowisku pracy niedopuszczalna jest obecność substancji szkodliwych. Inną, bardzo ważną cechą lamp przemysłowych led jest niska temperatura pracy, która może sięgać jedynie do ok. 60 stopni, ograniczając niebezpieczeństwo wystąpienia pożaru.

Podsumowanie - zalety:
oszczędność sięgające do 70%, bardzo długi czas pracy do 100 000 godzin, natychmiastowe załączenie, uzyskuje pełną moc świecenia tuż po włączeniu, brak czasu rozgrzewania, obudowa lampy wykonana z aluminium, osłona elementu świetlnego wykonana z Akryliku, odporna na wibracje oraz wstrząsy, w dużym stopniu odporna na uderzenia / brak elementów szklanych /, brak migania przy zapalaniu, nie zawierają rtęci, obniża emisję CO2, nie emituje promieniowania UV i IR

Standardowe lampy przemysłowe:
Lampy przemysłowe z wykorzystaniem standardowych żarówek rtęciowych, sodowych czy metalo-halogenowych są bardzo powszechnie stosowane od wielu, wielu lat głównie w instalacjach przemysłowych. W odróżnieniu od nowoczesnych, energooszczędnych lamp przemysłowych led pobierają dość dużą moc np. 125, 250, 400 Watt w przeliczeniu na ilość wyemitowanego światła. Czas pracy standardowych żarówek rtęciowych, sodowych czy metalo-halogenowych jest znacznie krótszy niż ich diodowe odpowiedniki. Po włączeniu potrzebują czasu na uzyskanie pełnej mocy świecenia co eliminuje je z instalacji gdzie wymagane jest natychmiastowe załączenie. Zawierają również szkodliwe substancje jak np. rtęć i ołów.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie w całości lub w częściach, bez zgody autora zabronione.
Created by Tecoled, Copyright @ 2016, All Rights Reserved